Nowe miejsca pracy w Dąbrowie Górniczej

Nowe miejsca pracy w Dąbrowie Górniczej

Brembo powiększy swój zakład w Dąbrowie Górniczej, w którym działa od 2003 roku. Firma nabyła 17-hektarową działkę w strefie ekonomicznej Tucznaw, gdzie zamierza wybudować odlewnię żeliwa. Przedstawiciele firmy podkreślają, że odlewnia będzie nowoczesnym obiektem, wykorzystującym najnowocześniejszą technologię produkcji. Pierwsze odlewy mają zostać wykonane w pierwszej połowie 2025 roku, a w pełni zautomatyzowany zakład da pracę ponad 100 osobom.

Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, dziękuje włoskiej firmie za wzmocnienie zaangażowania w rozwój miasta. Jego zdaniem ta decyzja to kolejny dowód na sukces ich strategii gospodarczej.

Włoska firma Brembo w swoim zakładzie w Dąbrowie Górniczej produkuje tarcze hamulcowe, które następnie dostarczane są do renomowanych marek samochodowych na całym świecie. W układy hamulcowe wyposażone w komponenty wyprodukowane w Dąbrowie Górniczej wyposażone są samochody Porsche, Audi, Mercedes, a także popularne modele włoskie i czeskie.

Ten międzynarodowy lider w projektowaniu, tworzeniu i produkcji układów hamulcowych od 2003 roku działa w Podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej KSSE. Posiada tu nie tylko zakład produkcyjny, ale również dział badawczo-rozwojowy.