Nowe autobusy w centrum przesiadkowym

Nowe autobusy w centrum przesiadkowym

W Dąbrowie Górniczej Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził do miasta linię M103, swoją trzecią linię metra, po uruchomionej w maju 2021 roku działającej od listopada M109. Pierwsza łączy Dąbrowę Górniczą z Katowicami, natomiast druga zapewnia trasę do Sławkowa. Tym razem MTA zdecydowało się na połączenie Bobrownik w powiecie będzińskim z Dąbrową Górniczą.

M103 kursuje po podobnym torze jak linia 79 i omija przystanki: Marianki, Marianki Letnia, Park Zielona Krzyż Powstańczy, Park Zielona Centrum Sportu, Park Zielona Las, Park Zielona Promenada, Korzeniec Zielona, Fabryka Pełna Życia i Dworzec PKP [zobacz też – nowe nazwy kilkudziesięciu przystanków w Dąbrowie Górniczej].

Mieszkańcy Marianek, Korzeńca i Ratanic zyskali dodatkowe możliwości dojazdu do i z centrum w dni powszednie dzięki niedawnemu uruchomieniu linii minibusowej 641, która w weekend zapewni łącznie 24 kursy dziennie. Linia 641 łączy te miejscowości z centrum, ale z pominięciem Podlosia i Niepiekła, w przeciwieństwie do linii 242, która przebiega przez te dwie miejscowości.