Nowa firma rozpoczyna swoją działalność na terenie Dąbrowy Górniczej

Nowa firma rozpoczyna swoją działalność na terenie Dąbrowy Górniczej

Na terenie inwestycyjnym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej nastąpiło oficjalne uruchomienie kolejnego zakładu. Należący do JassBoard nowy zakład produkuje tekturę falistą i jest znaczącym uzupełnieniem dąbrowskiej strefy ekonomicznej. W trakcie realizacji jest również kilka innych projektów. Od kilku miesięcy JassBoard działa jako część międzynarodowej grupy Jass. Niedawno odbyła się uroczysta inauguracja fabryki, w której udział wzięli przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, władz samorządowych Dąbrowy oraz klienci i partnerzy firmy.

Podstawowym kierunkiem działalności zakładu w Dąbrowie jest produkcja arkuszy tektury falistej. Firma podkreśla, że inwestycja w Dąbrowie Górniczej jest odpowiedzią na rosnący popyt na te produkty i konieczność zwiększenia możliwości produkcyjnych.

Nowy zakład może pochwalić się ekologiczną produkcją, atmosferą pracy opartą na myśleniu przyszłościowym oraz zaawansowaniem technologicznym. Innowacyjna linia do produkcji tektury falistej o szerokości roboczej 2,80 m i maksymalnej prędkości pracy 450 m/min, dostarczona przez BHS Corrugated, może wytworzyć do 250 mln m2 tektury falistej rocznie w systemie trzyzmianowym. Produkcja będzie koncentrować się głównie na trzy- i pięciowarstwowych tekturach falistych