Mydlice Szpital: Przystanek Autobusowy Zyskał Nowe Oblicze po Renowacji

Mydlice Szpital: Przystanek Autobusowy Zyskał Nowe Oblicze po Renowacji

Odbyło się już zakończenie prac renowacyjnych na przystanku autobusowym Mydlice Szpital. Przystanek ten po przeprowadzeniu gruntownych zmian w jego otoczeniu prezentuje się w zupełnie nowej odsłonie.

Wszystkie te przemiany, które nastąpiły w przestrzeni tak istotnej dla Mydlic, są owocem realizacji projektu „Zielone przystanki”. Ten projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego przez Anetę Stęplewską. W ramach tej inwestycji odnowiono praktycznie wszystko, począwszy od dojścia do przystanku, poprzez chodnik, aż po wiatę, ławki i oświetlenie.

Przy okazji remontu, wprowadzono również świeże rośliny zarówno na terenie przy przystanku, jak i na samej wiacie. Bluszcz będzie miał możliwość rozrastania się na tylnej i bocznych ścianach wiata, natomiast na jej zadaszeniu zasadzono rozchodniki. Z tej racji, zadaszenie wyposażono w specjalny system nawadniania i odwadniania.

Jednak inwestycja ta nadal oczekuje na odbiór. Po nim, informację o możliwości korzystania z odnowionego przystanku otrzyma Zarząd Transportu Metropolitalnego.