Modernizacja infrastruktury drogowej: ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia wkrótce z nową nawierzchnią

Modernizacja infrastruktury drogowej: ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia wkrótce z nową nawierzchnią

W ciągu najbliższych kilku tygodni, pracownicy sektora drogowego zostaną zaangażowani w gruntowny remont kilku kluczowych ulic w mieście. W szczególności, skoncentrują się na ulicach Młodych, Morcinka i Tysiąclecia, a także rondo przy parku Zielona. Wszystkim tym drogom zostanie zapewniona świeża, nowa nawierzchnia.

W ciągu ostatnich tygodni, drogowcy byli zajęci doraźnym usuwaniem uszkodzeń na drogach. Podczas „zimowych miesięcy”, w przypadku uszkodzeń wymagających natychmiastowej interwencji, często stosowano metodę układania asfaltu na zimno. Jednakże, ta metoda stanowi tylko tymczasowe rozwiązanie problemu. Docelowo, konieczne jest użycie podgrzewanej mieszanki mineralno-asfaltowej – tzw. metody na ciepło.

Józef Bochnak, zastępca szefa Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, wyjaśnia: „Zaskakująco wysokie temperatury dla tej pory roku umożliwiły nam rozpoczęcie długotrwałych prac remontowych na drogach miejskich już w ostatnim tygodniu lutego. Zespoły remontowe będą początkowo zająć się większymi obszarami zniszczonej nawierzchni, a następnie ułożą gorącą mieszankę.”

Prace te rozpoczęły się 27 lutego, obejmując na początek ulice Cieszkowskiego i Grynia, parking przed Technicznymi Zakładami Naukowymi, oraz łącznik ulic Kasprzaka i Laski. W nadchodzących dniach i tygodniach, ekipy remontowe będą kontynuowały prace na kolejnych ulicach miasta.

Józef Bochnak dodaje: „Na koniec lutego rozpoczęliśmy prace na rondzie przy parku Zielona, gdzie doraźne naprawy nie przynosiły już żadnych efektów. Dlatego też, na całej długości ronda zostanie ułożona nowa nawierzchnia”. Prace na rondzie Zielona są prowadzone etapami, z wykorzystaniem wahadłowej sygnalizacji świetlnej. Podczas gdy jedna połowa ronda jest remontowana, ruch na pozostałej części odbywa się w obu kierunkach.