Letnie potrójstwo muzyki 2024: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej zaprasza do parków

Letnie potrójstwo muzyki 2024: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej zaprasza do parków

Jeżeli myślisz, że lato w mieście to nuda, to z pewnością jeszcze nie słyszałeś o naszym cyklu koncertów „Parkowo-Koncertowo 2024”. To wydarzenie muzyczne, które zorganizowane jest pod batutą Ireneusza Dustera, przewiduje serię koncertów Miejskiej Orkiestry Dętej. Te sierpniowe muzyczne wydarzenia zapewnią niezapomniane chwile każdemu melomanowi.

Wszystkie koncerty odbywać się będą w każdą z sierpniowych niedziel. Na scenie wystąpi Miejska Orkiestra Dęta, która zagra dla publiczności najpopularniejsze utwory z gatunku muzyki rozrywkowej i filmowej. W razie złej pogody, organizatorzy przewidzieli możliwość przeniesienia koncertów do Pałacu Kultury Zagłębia.

Cykl koncertów „Parkowo-Koncertowo” to doskonała propozycja na spędzenie letnich niedzielnych popołudni na świeżym powietrzu przy dźwiękach muzyki. Orkiestra wystąpi dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej 4, 11, 18 i 25 sierpnia o godzinie 17:00. Sceny znajdować się będą w Parku Zielona oraz Parku Podlesie.

Miejska Orkiestra Dęta z Dąbrowy Górniczej to zespół o bogatej historii, który powstał w 1999 roku na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL. Obecnie działa przy Pałacu Kultury Zagłębia i liczy około 45 muzyków w różnym wieku. Repertuar zespołu jest różnorodny, obejmuje zarówno utwory klasyczne, jak i rozrywkowe, biesiadne, wokalne oraz instrumentalne.

Organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia wydarzenie „Parkowo-Koncertowo” jest kontynuacją cyklu „Muzyczna Parkowa Niedziela”. W tym roku publiczność będzie mogła usłyszeć utwory muzyki rozrywkowej oraz filmowej, które zapewnią niepowtarzalne muzyczne wrażenia. Jeżeli aura nie dopisze, wszyscy goście zostaną przeniesieni do wnętrza Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie koncerty również się odbędą.