Konsekwencje niszczycielskiego pożaru w bloku mieszkalnym w Dąbrowie Górniczej: dwie osoby hospitalizowane, dziewiętnaście ewakuowane

Konsekwencje niszczycielskiego pożaru w bloku mieszkalnym w Dąbrowie Górniczej: dwie osoby hospitalizowane, dziewiętnaście ewakuowane

Podczas nocy z 21 na 22 listopada, tuż po godzinie 23:00, w Dąbrowie Górniczej na ulicy Norwida doszło do pożaru w jednym z mieszkań bloku wielorodzinnego. Pożar spowodował szereg konsekwencji, w tym poszkodowanie dwóch osób, które musiały zostać przewiezione do szpitala na dalsze leczenie. Dodatkowo, dziewiętnaście osób zamieszkujących budynek zostało zmuszonych do natychmiastowej ewakuacji.

Pożar wybuchł niespodziewanie w czteropiętrowym bloku mieszkalnym, konkretnie w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze. Wszystkie niezbędne służby ratunkowe były obecne na miejscu zdarzenia, a dwóch poszkodowanych zostało szybko przetransportowanych do najbliższego szpitala.

Pierwsze informacje o pożarze straż pożarna otrzymała o godzinie 23:07, a już pięć minut później, o 23:12 znajdowała się na miejscu. Jak informuje asp. Rafał Dulewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej, na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, które używały dwóch prądów wody do gaszenia ognia. Na miejscu była obecna również policja i dwa zespoły ratownictwa medycznego. Z budynku ewakuowano łącznie 19 osób – jedną, będącą lokatorem palącego się mieszkania oraz drugą, skarżącą się na problemy z oddychaniem.

Interwencja strażaków zakończyła się po godzinie 00:30, a aktualnie trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn tego tragicznego pożaru.