Kiedy doczekamy się zakończenia budowy obwodnicy?

Kiedy doczekamy się zakończenia budowy obwodnicy?

Budowa stacji przesiadkowej w Dąbrowie Górniczej jest już prawie zakończona. Kierowcy i rowerzyści mogą już korzystać z nowych przystanków zlokalizowanych w pobliżu dworca PKP oraz mostu, który zapewnia przejazd na drugą stronę miasta. Jednym z najbardziej oczekiwanych elementów programu jest „obwodnica” centrum miasta, czyli zupełnie nowa trasa, która biegnie od urzędu pracy za Hutą Bankową i Centrum Handlowym Pogoria do ulic Kościuszki, Kolejowej i Cieplaka. Kiedy będziemy mogli przejechać po niej po raz pierwszy?

Z początkiem 2020 roku rozpoczęła się realizacja nowego centrum przesiadkowego i nowego układu komunikacyjnego w rejonie śródmieścia Dąbrowy Górniczej. Zakończenie prac przewidywane jest na pierwszy kwartał 2023 roku, jest to więc ostatni etap projektu, w którym na ulice Kościuszki, Konopnickiej, Limanowskiego i Cieplaka wjadą koparki, spychacze, ciężarówki, walce i inne ciężkie maszyny.

Ostatnio zmotoryzowani musieli korzystać z długiej trasy objazdowej, aby ominąć dzielące miasto tory kolejowe. Na szczęście w październiku 2022 roku otwarto przejazd pod mostem kolejowym w centrum, dzięki czemu mieszkańcy mogą bez przeszkód wygodnie podróżować w kierunku Korzeńca, Pogorii III, Green Parku oraz do Łęknic czy Będzina.