Kalendarz wydarzeń kulturalnych od 7 do 9 czerwca

Kalendarz wydarzeń kulturalnych od 7 do 9 czerwca

7 czerwca, w piątek, o godz. 11:00, przestrzenie Pałacu Kultury Zagłębia ożyją VIII Festiwalem Mody i Sztuki. To wyjątkowe wydarzenie umożliwi publiczności zapoznanie się z projektami studenckimi pochodzącymi z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Nowy Ekonomik”.

Tego samego dnia, na ulicy Łącznej o godz. 13:00, Klub Integracji Społecznej działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej razem z okolicznymi mieszkańcami oraz ich przyjaciółmi, organizuje trzecią edycję „Dnia Sąsiada”. Spotkanie integracyjne odbędzie się na placu przed siedzibą klubu przy ulicy Łącznej 31.

O godzinie 16:30, nad Pogorią III – Centrum Sportu i Rekreacji odbędą się spotkania taneczne w ramach wakacyjnego cyklu Dance Connect z Równymi Babkami. Na tych cyklicznych zajęciach uczestnicy będą mogli nauczyć się solo bachaty.

Dzień później, 8 czerwca, Fabryka Pełna Życia o godz. 12:00 stanie się areną Festiwalu Empatii, obejmującego osiem godzin rozmów, warsztatów, spotkań i koncertów. Dąbrowa Górnicza na jeden dzień zamieni się w najbardziej empatyczne miasto regionu.

9 czerwca, niedziela, rozpocznie się o godz. 10:00 od jogi na świeżym powietrzu prowadzonej przez Chatę Jogi w Fabryce Pełnej Życia. Po południu, o godz. 16:00, Nemo Świat Rozrywki zaprasza na Niedzielne Wieczorki Taneczne w Klubie Aquarium.

W terminie 07.06 – 12.06 Kino KADR zaprezentuje dwa filmy. O godz. 17:00 „Smak wolności”, historię młodej kucharki Waria, która w poszukiwaniu spełnienia trafia na zapomnianą książkę Olgi Franko. Później, o godz. 19:30 „Jedno życie” – opowieść o Nicholasie, który ratuje dzieci uciekające z Pragi do Anglii.

Kino KADR zaprasza również na weekendowe spotkania kinowe dla dzieci „Basia 4. Jestem w sam raz” (08.06 – 09.06 o godz. 11:00) oraz „Furiosa: Saga Mad Max” (08.06 – 09.06 godz. 14:00).