Jakie miejskie inwestycje urząd planuje na 2023 rok?

Jakie miejskie inwestycje urząd planuje na 2023 rok?

W 2023 roku gmina Dąbrowa Górnicza będzie inwestować w szereg projektów. Będą to zarówno większe, jak i mniejsze projekty. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic i osiedli będą mieli różny poziom zadowolenia z inwestycji. Przedstawiamy informacje o najważniejszych miejskich projektach, które będą realizowane przez cały najbliższy rok lub rozpoczną się po 1 stycznia.

W 2023 roku rozpocznie się remont Zespołu Szkół nr 4 zlokalizowanego w Łęknicach, Przedszkola nr 32 zlokalizowanego w Manhattanie, rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 zlokalizowanego w Błędowie, Szkoły Podstawowej nr 26 zlokalizowanej w Łośniu oraz Pawilonu II „Sztygarka”. Jednocześnie przebudowany zostanie także układ komunikacyjny wokół Zespołu Szkół Sportowych, Przedszkola nr 39 i Żłobka Miejskiego. Dodatkowo Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie budowę 168 mieszkań TBS w rejonie ulicy Kwiatkowskiego.

Wszystkim mieszkańcom szczególnie zależy na zrealizowaniu reorganizacji układu komunikacyjnego w centrum miasta oraz Redenie i Gołonogu, a także na zainstalowaniu całej nowej linii tramwajowej.