GZM uruchamia darmową komunikację miejską dla obywateli Ukrainy

GZM uruchamia darmową komunikację miejską dla obywateli Ukrainy

GZM postanowiło przygotować specjalną ofertę dla obywateli Ukrainy. Tymczasowo będą mogli jeździć po całym regionie za darmo pociągami. Co więcej, oferta wkrótce zostanie rozszerzona i będą mogli również skorzystać z różnorodnych dróg komunikacji miejskiej bez zakupu biletów. Decyzja dotycząca szczegółów zapadnie już na początku marca. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, firma wprowadzi tymczasowe zezwolenie na darmowe poruszanie się pociągami i środkami komunikacji miejskiej na terenie Górnośląskiej metropolii.

W sprawie wyżej wspomnianego wniosku do zarządu GZM zwrócił się Kazimierz Karolczak. Informacja dotycząca tej nowinki wypłynęła do informacji publicznej dopiero 26 lutego, jednak firma za namową miejskich władz dynamicznie wdraża postanowienie. Odbędzie się specjalna sesja rady miejskiej, na której zostaną omówione szczegóły. Firma łącznie z mieszkańcami okolicznych miast jest chętna do udzielenia pomocy. Nieodpłatne korzystanie z pociągów przez pewien okres będzie wstępnym przedsięwzięciem związanym z pomocą dla Ukrainy.

PKP Intercity solidaryzuje się i dołącza do akcji

Wiele firm uznaje, że ich obowiązkiem jest solidaryzowanie się z państwem postawionym w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego też wielu ochotników dołącza do akcji i postanawia wspomóc w miarę swoich możliwości obywateli Ukrainy. Bezpłatne przejazdy będą mogły odbywać się w okolicy Dąbrowy Górniczej i w dużych miastach Górnego Śląska prawdopodobnie przez następne cztery tygodnie. Firmy powiadomiły również o tym, że są przygotowane, aby zorganizować umocnienie swoich połączeń oraz zmobilizować pracowników w stan gotowości.

PKP Intercity będzie organizowało przejazdy między Polską i Ukrainą zgodnie z obowiązującymi aktualnie rozkładami jazdy. Dowiadujemy się również o tym, że już teraz firma postanowiła dosłać jeszcze 20 dodatkowych wagonów pasażerskich, aby ułatwić funkcjonowanie pociągów. Przedsięwzięcie spółki jest aktualnie organizowane z pomocą władz Rzeczypospolitej. Dodatkowi pracownicy wynajęci przez firmę na czas wzmożonych przejazdów będą monitorowali stale realizację podróży.