Grupa Saller przekształci były supermarket Auchan w Dąbrowie Górniczej w park handlowy

Grupa Saller przekształci były supermarket Auchan w Dąbrowie Górniczej w park handlowy

Planowany jest gruntowny remont dawnego supermarketu Auchan, zlokalizowanego przy ulicy Porozumienia Dąbrowskiego 1980 w Dąbrowie Górniczej. Inwestycję tę powierzyli Grupie Saller, która ma zamiar przemienić obecny budynek w park handlowy.

Firma Saller, mająca niemieckie korzenie, charakteryzuje się specjalizacją w tworzeniu, wynajmowaniu i zarządzaniu parkami handlowymi. Właśnie taki obiekt zostanie stworzony na terenie Dąbrowy Górniczej, dzięki wykorzystaniu części obecnego budynku oraz jego rozbudowie. Przewidziano również kapitalny remont parkingu.

Aneta Tatschink z działu koordynacji Grupy Saller przekazała informacje o aktualnej fazie projektu. Poinformowała, że jest on w trakcie uzyskiwania niezbędnych do realizacji decyzji administracyjnych. Oczekuje się zdobycia tych decyzji na początek 2024 roku. Realizacja inwestycji będzie prowadzona etapami.

Aneta Tatschink zapewnia również o dużym zainteresowaniu potencjalnych najemców przyszłego parku handlowego. Obiekt położony jest przy jednym z głównych traktów komunikacyjnych miasta, co zdecydowanie przyciąga przyszłych klientów. W ofercie parku handlowego znajdzie się różnorodny i atrakcyjny mix marek.

Wśród przewidzianych najemców znaleźć się mają przedstawiciele różnych branż. Nie zabraknie marketu budowlanego, międzynarodowego dyskontu spożywczego, sklepów z odzieżą i akcesoriami, elektroniką, artykułami dla zwierząt oraz drogerii.

Auchan na ulicy Porozumienia Dąbrowskiego 1980 został zamknięty w 2020 roku. Wtedy też zamknęły swoje drzwi sklepy i punkty usługowe oraz gastronomiczne, które znajdowały się na pasażu Auchan. Od tamtego czasu budynek pozostawał pusty. Supermarket otwarto w tym miejscu w 1999 roku, jako pierwsze centrum handlowe o dużej powierzchni w Dąbrowie Górniczej. Do 2016 roku placówka działała pod marką Real.