Dąbrowskie tancerki zdobywają złoto i srebro na Mistrzostwach Polski Pole Sport & Aerial Hoop 2024

Podczas ostatniego weekendu, młode tancerki z Dąbrowy Górniczej, które specjalizują się w dyscyplinach Pole Dance i Aerial Hoop, osiągnęły znaczące sukcesy. Ich umiejętności i wytrwałość zaowocowały zdobyciem medali oraz kwalifikacji na Mistrzostwa Świata podczas Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski Pole Sport & Aerial Hoop 2024 miały miejsce w Katowicach. Rywalizacja polega na prezentowaniu różnorodnych ewolucji i układów choreograficznych na rurze oraz obręczy. To unikalne połączenie elementów sportowych, akrobatycznych i tanecznych, gdzie występy są synchronizowane z rytmami muzyki.

Zawodniczki trenujące w Fit Freak Studio znajdującym się w Będzinie, reprezentujące Dąbrowę Górniczą, zdobyły łącznie dziewięć medali i trzy kwalifikacje na Mistrzostwa Świata.

Wyniki w kategoriach Pole Sport to:

Pole Sport ELITE Novice Dziewczynki – Joanna Sadowska zdobyła złoto i awansowała na Mistrzostwa Świata, natomiast w kategorii Pole Sport Amatorki Juniorki Dziewczynki – srebrny medal przyznano Annie Hajkiewicz. W kategorii Pole Sport Elite Juniorki Dziewczynki, złoty medal i awans na Mistrzostwa Świata zdobyła Klaudia Stawiarz. Nikola Kuzera otrzymała brązowy medal w kategorii Pole Art Professionalistki Juniorki. Klaudia Stawiarz dodatkowo zdobyła złoto w kategorii Ultra Pole oraz srebro w Fly Pole.

W kategoriach Aerial Hoop: Maria Wilk zdobyła srebrny medal w kategorii Aerial Hoop Amatorki Juniorki Dziewczynki. Anna Domagała została złotą medalistką w kategorii Aerial Hoop Profesjonalistki Seniorki, a brązowy medal wywalczyła Marta Wójcik.