Dąbrowscy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o posiadanie narkotyków

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o posiadanie narkotyków

W mieście Dąbrowa Górnicza, funkcjonariusze wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, których podejrzewano o posiadanie substancji narkotycznych. Jeden z nich został oskarżony o nielegalną uprawę sporej ilości marihuany, lecz to nie była całość jego prawnych problemów. Po przesłuchaniu obu zatrzymanych, sąd postanowił nałożyć na jednego z nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Działania operacyjne prowadzone przez dąbrowskich kryminalistów pozwoliły ustalić, że jeden z zatrzymanych mógł prowadzić nielegalną plantację marihuany. W miejscu wynajmowanym przez tego mężczyznę na terenie powiatu będzińskiego, policjanci natrafili na 266 roślin tej zabronionej substancji oraz na dużą ilość sprzętu do jej hodowli. Uprawa konopi, które nie są włóknistymi roślinami, a w tym przypadku chodziło o marihuanę, jest w Polsce niezgodna z prawem i stanowi złamanie obecnie obowiązujących przepisów – informuje podkomisarz Bartłomiej Osmólski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Podczas zatrzymania podejrzanych, doszło do incydentu, w którym napotkano na groźby karalne skierowane w stronę policjantów. Ze względu na agresywną postawę jednego z mężczyzn, która stwarzała niebezpieczeństwo dla funkcjonariuszy, a także w związku z nielegalną uprawą marihuany, obaj podejrzani zostali zatrzymani. Po analizie materiałów dowodowych zgromadzonych przez dąbrowską policję oraz wniosku prokuratury, sąd podjął decyzję o nałożeniu kary aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy na jednego z mężczyzn – mówi podkomisarz Bartłomiej Osmólski.

Jednemu z mężczyzn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie jest nadal prowadzone i zatrzymani zostaną przekazani sądowi, gdzie będą mieli odpowiedzieć za swoje działania.