Dąbrowa Górnicza w radosnej atmosferze świętuje 107. urodziny

Dąbrowa Górnicza w radosnej atmosferze świętuje 107. urodziny

Przygotowania do wielkiego weekendowego święta miasta Dąbrowa Górnicza są w pełni. W tym roku, miasto obchodzi swoją 107. rocznicę otrzymania praw miejskich, która przypada na dni od 18 do 19 sierpnia. Właśnie wtedy, w roku 1916, Dąbrowa Górnicza formalnie stała się miejscowością miejską. Święto to będzie obfitować w dwa dni pełne rozrywek i atrakcji. Przygotowano wiele koncertów muzycznych reprezentujących różnorodność stylów, a także planowane są ekscytujące atrakcje Motoserce, podczas których odbędzie się tradycyjna parada motocyklistów przemierzających ulice miasta.

Świętowanie rozpocznie się w piątek 18 sierpnia w Parku Zielona, gdzie Miejska Orkiestra Dęta poprowadzi pierwszą część koncertu. Następnie zaplanowano występ zespołu Senior Band. Oprócz muzyki, mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w artystycznych warsztatach, podczas których będą tworzyć pamiątki inspirowane unikalnymi miejscami na terenie Dąbrowy Górniczej.

W ramach propozycji urodzinowych dla mieszkańców i gości miasta, postanowiono wprowadzić element kojarzący się z morskimi klimatami – szanty. Miłośnicy takiej muzyki na pewno będą usatysfakcjonowani zaplanowanym na ten dzień wydarzeniem nad Pogorią III.

Sobota, 19 sierpnia to kolejny dzień pełen atrakcji. Od godziny 10:00 do 16:00 na parkingu Centrum Handlowego Pogoria odbędzie się XV edycja Akcji Motoserce. Organizatorem jest klub motocyklowy VC 19-78 FG, członek Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Wydarzenie to ma kluczowe znaczenie dla zaopatrzenia polskich szpitali i banków krwi.

Drugi dzień świętowania zamknie ostatnia letnia edycja „Dąbrowa Summer Festivalu”, która rozpocznie się o godzinie 16:00. Na scenie pojawią się wykonawcy z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej – Tribbs oraz Kamil Bednarek. Ten dzień niewątpliwie dostarczy mnóstwo emocji i niezapomnianych chwil przy dźwiękach muzyki.