Coraz więcej zmian na dąbrowskim dworcu

Coraz więcej zmian na dąbrowskim dworcu

Od lat dworzec kolejowy w centrum Dąbrowy Górniczej miał się coraz gorzej, na jego dachu wyrastały nawet drzewa. Jednak ten nieestetyczny spektakl został zastąpiony poprawą, a efekty generalnego remontu i przebudowy tego starego budynku są już widoczne. Osoby dojeżdżające do pracy, które korzystają już z nowo przebudowanych peronów na stacji, z niecierpliwością czekają na wejście do środka odnowionego budynku, choć będą musiały na to poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Rewitalizacja zabytkowego budynku dworca z 1888 r. rozpoczęła się w grudniu 2021 r. i ma się zakończyć w pierwszej połowie 2023 r. Po jej zakończeniu przywrócona zostanie mu dawna świetność z kasami biletowymi, poczekalnią, toaletami i powierzchnią biurową, którą miasto wynajmie od PKP. Do budynku przeniesie się Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, który obecnie znajduje się w kamienicy przy ul. 3 Maja. W holu znajdzie się miejsce, w którym staną automaty z przekąskami i napojami. Dodatkowa pusta przestrzeń zostanie przeznaczona na działalność komercyjną.

Obecnie widać odnowioną elewację budynku dworca oraz budowę zupełnie nowego dachu. Wcześniej wzmocnione zostały fundamenty budynku.