Budowa nowego wiaduktu kolejowego

Budowa nowego wiaduktu kolejowego

W rejonie Gołonoga, w pobliżu nieistniejących dworców PKP i PKS, trwają prace nad węzłem komunikacyjnym i świeżym wiaduktem. Dzięki temu zmotoryzowani będą mogli szybko i sprawnie przejechać pod torami kolejowymi na przeciwległą stronę miasta. W efekcie na stałe zniknie przestarzałe, niedziałające skrzyżowanie z rozjazdami, które nieustannie powodowało ogromne korki, gdy musiały przejeżdżać pociągi Kolei Śląskich lub Intercity.

Dodatkowo w tej okolicy powstaje zupełnie nowa infrastruktura komunikacyjna, w tym nowe drogi i ronda, a w kolejnym etapie planowane są dodatkowe miejsca parkingowe. Miejsca te planowane są na terenie otaczającym stację, ale najpierw muszą zostać rozwiązane wszystkie sprawy własnościowe, aby przyspieszyć realizację tej kluczowej drugiej części projektu.

Obecnie ekipy budowlane dąbrowskiej firmy Nowak Mosty koncentrują się na budowie wiaduktu kolejowego wraz z nowymi drogami i rondami. Według informacji uzyskanych z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie, do końca kwietnia ma być możliwy przejazd pod wiaduktem. W związku z tym pierwsi kierowcy będą mogli przejechać pod linią kolejową jeszcze w tym miesiącu.