Brak kontraktu na badania onkologiczne w dąbrowskim ZCO

Brak kontraktu na badania onkologiczne w dąbrowskim ZCO

Zagłębowskie centrum badań onkologicznych nieustannie próbuje uzyskać kontrakt na badania PET, którego brakuje im od pewnego czasu. Ze względu na kilka kontrowersyjnych okoliczności placówka ta nie otrzymała wyżej wspomnianych badań. Dalsze rozwinięcie tej sprawy będzie toczyło się za pośrednictwem drogi sądowej. Ostatnio sprawą zainteresował się również marszałek senatu Tomasz Grodzki. Zwróci on uwagę na okoliczności, w których placówka nie otrzymała zezwolenia na badania. Samorządowcy z tego rejonu zaapelowali do premiera o to, aby przyjrzał się sytuacji i wspomógł w uzyskaniu badań.

Właściciele placówki zwracają również uwagę na to, że nie ustają w próbach dotyczących tego, aby uzyskać stosowne certyfikaty na wykonywanie tych badań. Nieustannie próbują. Pragną, aby centrum badań w Dąbrowie Górniczej otrzymało refundacje na badanie pacjentów z nowotworami. Dzięki temu mogliby otrzymać środki do finansowania badań z budżetu państwa. O sytuacji niedawno w prasie poinformował nas prezydent Dąbrowy Górniczej. Jaki będzie finał tych decyzji i czy premier pomoże w uzyskaniu stosownych papierów?

W kwietniu odmówiono tego, aby centrum nie dostało zezwoleń na powyższe badania z refinansowaniem

Dziś prawidłowość takiego postępowania budzi pewne podejrzenia, dlatego też należy poddać kontroli to, czy odmówienie refinansowania tych badań było w rzeczywistości stosowne. Być może centrum powinno utrzymać możliwość na badanie mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Dlatego też politycy z wyższego szczebla niedługo przyjrzą się tej sprawie. Tomasz Grodzki planuje odwoływać się od tej decyzji w administracyjnym sądzie w Gliwicach. Wykazuje on również to, że centrum spełnia wymogi niezbędne do uzyskania takiej refundacji w ministerstwie zdrowia, dlatego też uważa, że sprawa wymaga tego, aby się jej przyjrzeć.

PET stara się zapewnić pacjentom najwyższe warunki i dokłada wszelkich starań co do tego, aby pobyt w ich placówce był efektywny pod względem leczenia oraz badań. Refinansowanie takich badań w placówce jest niezwykle ważne dla wszystkich pacjentów cierpiących na nowotwory złośliwe, dlatego też jest to sprawa niecierpiąca zwłoki. Szpital ten leczy mnóstwo osób chorujących na różnorodne nowotwory w Dąbrowie Górniczej, stąd też politycy dziwią się temu, że centrum badań nie uzyskało możliwości refinansowania bada