BCUBE wkroczył na śląski rynek magazynowy

BCUBE wkroczył na śląski rynek magazynowy

Początek października przyniósł znaczące zmiany na rynku magazynowym w województwie śląskim. Właśnie wtedy polska filia BCUBE, włoskiej grupy ekspertów od logistyki kontraktowej i zarządzania łańcuchem dostaw dla wielu branż – w tym motoryzacyjnej – zdecydowała się na wynajem powierzchni w budynku DC1C, znajdującym się w Prologis Park Dąbrowa.

BCUBE objął pod swoje skrzydła 19 346 mkw. nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni magazynowej oraz 433 mkw. powierzchni biurowej. Umowa najmu została zawarta na okres pięciu lat, z opcją przedłużenia.

Firma BCUBE jest liderem usług transportowych i spedycyjnych, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Polski oddział tej włoskiej grupy zatrudnia obecnie 2000 pracowników, dbając o ciągłe doskonalenie rozwiązań procesowych i autorskiego systemu WMS – SHAPE. Firma działa na rzecz producentów OEM oraz dostawców TIER 1 & 2 od ponad trzech dekad.

Tomasz Strugacz, Dyrektor Handlowy BCUBE Poland Services, wyjaśnia decyzję o wyborze Prologis Park Dąbrowa. Zgodnie z jego słowami, szukali magazynu w bliskim sąsiedztwie fabryk ich kluczowych klientów z branży motoryzacyjnej. Ostatecznie znaleźli nie tylko doskonale zlokalizowany i wysokiej jakości obiekt dystrybucyjny, ale również partnera, który może znacząco przyczynić się do rozwoju ich biznesu.

Prologis Park Dąbrowa to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone w Dąbrowie Górniczej, na terenie województwa śląskiego. Łączna powierzchnia tego obiektu wynosi ponad 144 000 metrów kwadratowych. Dodatkowym atutem jest bliskość wielu ważnych szlaków komunikacyjnych, jak droga krajowa 94 czy trasa szybkiego ruchu S1, która bezpośrednio łączy się z autostradą A4 i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Katowicach.