Apel mieszkańców Dąbrowy Górniczej o komunikację z lotniskiem w Pyrzowicach

Apel mieszkańców Dąbrowy Górniczej o komunikację z lotniskiem w Pyrzowicach

W mieście Dąbrowa Górnicza została zainicjowana akcja gromadzenia podpisów pod petycją, której celem jest utworzenie połączenia autobusowego z lotniskiem w Pyrzowicach. Wszyscy, którzy chcieliby dać wyraz poparciu dla tej inicjatywy, będą mieli możliwość złożenia swojego podpisu m.in. nad Pogorią III w najbliższą sobotę.

Piotr Gondarczyk, lider Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy”, podkreśla potrzebę takiego połączenia. Jak mówi, wielokrotnie słyszał od członków stowarzyszenia i mieszkańców miasta, że brakuje im autobusu kursującego z Dąbrowy Górniczej do lotniska. Sam korzystając z lotniska, widzi ogromne znaczenie takiego rozwiązania.

Jak zauważa Gondarczyk, niektóre miasta regionu posiadają już swoje połączenia autobusowe z Pyrzowicami – nawet niewielkie Psary. Tymczasem Dąbrowa Górnicza, mająca znacznie większą populację, nie ma takiej opcji. To właśnie skłoniło stowarzyszenie do przygotowania petycji do Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM) oraz organizacji zbiórki podpisów.

Zbiórka odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia w godzinach 10:00-14:00 nad Pogorią III. Możliwość wyrażenia poparcia dla tej koncepcji będzie dostępna aż do 8 września, każdego dnia roboczego od 8:00 do 16:00, w Centrum Aktywności Obywatelskiej (ulica Sienkiewicza 6a, pokój nr 9).

Po zebraniu podpisów petycja zostanie przekazana do ZTM – instytucji odpowiedzialnej za organizację transportu publicznego na terenie regionu.

W ten sam dzień, kiedy będzie miała miejsce zbiórka podpisów nad Pogorią III, przewidziana jest także akcja oddawania krwi. Krwiobus będzie dostępny w godzinach od 10:00 do 14:00. Aby zostać dawcą krwi, konieczne jest spełnienie kilku warunków: być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kg oraz mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Przed donacją krwi należy również spożyć lekki posiłek.