Alpe Adria Cup: MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczyna rundę rewanżową przeciwko Spisski Rytieri

Alpe Adria Cup: MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczyna rundę rewanżową przeciwko Spisski Rytieri

MKS Dąbrowa Górnicza, drużyna koszykarska z Polski, będzie gospodarzem meczu z zespołem Spisski Rytieri w ramach rundy rewanżowej Alpe Adria Cup. Po czterech rozegranych spotkaniach w fazie grupowej, MKS może pochwalić się trzema zwycięstwami i tylko jedną przegraną, co daje im prowadzenie w swojej grupie.

Na boisku w hali „Centrum” przy al. Róż 3 zaplanowano we wtorek, 12 grudnia, piątkowe starcie MKS Dąbrowa Górnicza i Spisski Rytieri. Początek meczu o godzinie 18:00. Możliwość zakupu biletów dostępna jest online, natomiast na miejscu, w dniu spotkania, będą one kosztować o 10 zł więcej.

MKS Dąbrowa Górnicza, aktualny zdobywca europejskiego pucharu, prezentuje formę na wysokim poziomie. Ich jedyny mankament to porażka odniesiona podczas pierwszej kolejki rozgrywek, kiedy to przegrali na wyjeździe ze Spisski Rytieri. Mimo dominacji przez większość czasu gry, w końcówce udało im się doprowadzić do remisu, jednak dogrywka przyniosła zwycięstwo rywalom wynikiem 94:92.

Znacznie lepiej poszło im podczas domowego meczu z Dinamo Zagrzeb. Mimo początkowych trudności, MKS przejął inicjatywę i wygrał spotkanie 92:73. W następnym meczu na austriackim terenie, MKS pewnie pokonał OSC Capital Bulls zdobywając 95 punktów przy 74 dla rywala. W kolejnym starciu, tym razem na wyjeździe z BK Sluneta Usti nad Labem, MKS zagrał świetnie od początku zdobywając 35 punktów w pierwszej kwarcie. Mimo że gospodarze próbowali odrabiać straty, to do końca toczyła się wyrównana walka, a zwycięstwo przypadło drużynie z Dąbrowy Górniczej, której udało się wygrać 84:79.